2017-05-17T18:23:20+02:00 17 svibnja, 2017|Nekategorizirano|

Obavijest klubovima I i II HNL te trenerima sa UEFA PRO i UEFA A licencama

Poštovani kolege treneri, polaznici Nogometne akademije HNS

Ovim putem vas pozivamo da se odazovete pozivu Stručne komisije HNS, Komisije trenera HNS, UKTH te Nogometne akademije HNS da u terminu 31.05.2017. prisustvujete seminaru licenciranja trenera I i II HNL (sportski direktori, treneri seniora, pomočnici trenera seniora, voditelji programa razvoja mlađih kategorija, treneri juniora, kadeta i starijih pionira) te seminara za osvježenje licenci UEFA A i UEFA PRO (svi nositelji UEFA PRO licenci te treneri UEFA A kojima u ovoj godini ističu licence), kako bi izvršili obavezu licenciranja za nadolazeću natjecateljsku godinu te osvježenja svojih licenci.
Jedna od osnovnih postavki UEFA Trenerske Konvencije odnosi se na vrijeme valjanosti svake izdane licence te obavezu polaznika na cijeloživotnu edukaciju.
Ovaj proces osvježavanja je obavezan za sve nositelje UEFA-inih diploma i licenci jer im se u protivnom uskraćuje produžavanje istih, što za sobom povlači i nemogućnost licenciranja za klubove u sljedećem natjecateljskom periodu.
Vezano uz ovaj proces , a zbog prebacivanja odgovornosti za vlastito stručno usavršavanje sa klubova na same trenere te zbog pojednostavljivanja cijelog procesa oko licenciranja za natjecateljsku godinu i osvježavanja UEFA licenci, odlučili smo ova dva procesa povezati.
Radi se o procesu bodovanja dodatne edukacije kroz obavezne seminare licenciranja koji se održavaju na početku svake natjecateljske sezone. U zavisnosti od razine seminara (HNS za trenere I i II ranga natjecanja /10 bodova; Nogometna središta za III i IV rang natjecanja – 7 bodova ; ŽNS-i za V rang i niže / 5 bodova) na kojem trener participira ujedno sakuplja i bodove .
Ukoliko trener na kraju trogodišnjeg perioda sakupi dovoljan broj bodova (30 –UEFA PRO/ 20 – UEFA A / 15 UEFA B), nije u obvezi pohađati poseban seminar osvježavanja licenci.
Ovi bodovi se dokazuju obaveznim potvrdama organizatora seminara za licenciranje.
Na ovaj način želimo zaštititi one trenere koji su u trenažnom procesu i rade u dužem vremenskom periodu te na ovaj način želimo dodatno potaknuti cijelo životnu edukaciju.
Seminar osvježenja licenci za polaznike UEFA A i UEFA PRO održat će se u Varaždinu dana 31.05. 2017.godine u T T S centar Varaždin, Ul. Ognjena Price 34, Varaždin
 Registracija polaznika: 09.00 – 10.00 sati
 Početak seminara : 10. 00 sati
 Cijena seminara je: 300 kuna
 Sredstva se uplaćuju na žiro račun: IBAN: HR61 2340 0091 1105 4679 6
adresa: Nogometna akademija HNS Ul. grada Vukovara 269a ; Poziv na broj – OIB sudionika; svrha uplate seminar licenciranja i osvježavanja licenci UEFA A /PRO
U cijenu su uračunati troškovi participacije za seminar , ručak za sve sudionike, ulaznica za utakmicu finala kupa Hrvatske i izrada novih licenci.
Raspored predavanja i predavače na seminaru sudionici će dobiti u prilogu ovog dopisa.
Troškove puta i boravka sudionici snose sami.
S poštovanjem,
Predsjednik Stručne komisije HNS – Marijan Vlak
Predsjednik komisije trenera HNS – Ivo Šušak
Tajnik komisije trenera HNS – Rober Uroić
Ravnatelj Nogometne akademije HNS – Vatroslav Mihačić

Obavijest za seminar licenciranja trenera I i II HNL I osvježavanja licenci UEFA PRO

Raspored utakmica klubova NSŽSD u SuperSport HMNL – Play off

Raspored utakmica klubova NSŽSD u SuperSport HMNL –

Raspored utakmica klubova NSŽSD u nogometnim natjecanjima HNS-a

Raspored utakmica klubova NSŽSD u nogometnim natjecanjima HNS-a

Raspored utakmica 1. i 2. ŽNL

Raspored utakmica 1. i 2. ŽNL